Chyba lepiej być samemu, ale z drugiej znów strony kiedy ma się tak liczną rodzinę wciąż coś się dzieje. Nie wiadomo co lepsze aby móc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest się szczęśliwym :-
Liczniki odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu

Nie ma, nie ma wody...

...na pustyni? Nie, w mieszkaniu, w którym mieszkam. Wczoraj wróciłam z córką do domu i na podwórku przywitał mnie gejzer wody. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy - strzeliła rura, trzeba odłączyć hydrofor. Tak też i uczyniłam. Potem zadzwoniłam do Szanownego informując go o usterce, a ten zaraz zwolnił się z pracy i przyjechał. 

Zaczęło się kopanie dziury na podwórku. W piwnicy wody było po kostki, albo i lepiej. Dobrze, że hydrofor nie został zalany. Podziwiałam kolejne cuda na kiju Szanownego; ze starej pompki od pralki i gumowego węża zrobił sprzęt do wypompowania wody z piwnicy.

Ponieważ było już ciemno, chłopina mój zdołał postawić tylko diagnozę: otóż strzelił zawór zwrotny i stąd te wycieki wody. Kolejny wydatek... Trudno, takie jest życie w domku.

Przerażała nas wizja życia bez wody, ale tu Szanowny znowu popisał się swoimi bystrymi pomysłami i na chwilę obecną ciągniemy zimną wodę szlauchem (przepraszam: wężem ogrodowym ;)) od dziadka, który na szczęście ma swoją studnię i inną pompę. Do mycia grzejemy wodę w garnkach i nalewamy do wysokiego brodzika. Sytuacja jest dosyć wesoła, bo przypomniały mi się stare czasy, kiedym to była jeszcze panienką ;) i myłam swe młode ciało w miednicy. Oj to były czasy - jak zakombinować, żeby się i umyć i uprać i herbatę wypić. Ale nic co ludzkie nie jest nam obce.  

Szanowny wziął wolne i pojechał po zawór. Czy uda się dziś przywrócić wodny stan sprzed awarii? To się okaże. 

czwartek, 06 listopada 2014, sokramka
Tagi: awaria dom
Komentarze
2014/11/06 13:47:27
Mówią, że pogoda się ma zmienić... ;) Deszczówka ponoć zdrowa.
-
2014/11/06 20:19:10
Bożena życzy nikłych wydatków i szybkiego usunięcia usterki! Też ma za sobą mycie się "z czajnika" za młodu, także nie zazdrości. Chociaż fakt faktem, ze takie cuś hartuje pięknie :)
-
2014/11/06 20:43:31
Fajnego masz męża :)
-
2014/11/07 06:19:04
Jest woda proszę Państwa!
Pozdrawiam Was nalewajac sobie tego skarbu do czajnika na poranna kawę, prosto z kranu ;)