Chyba lepiej być samemu, ale z drugiej znów strony kiedy ma się tak liczną rodzinę wciąż coś się dzieje. Nie wiadomo co lepsze aby móc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest się szczęśliwym :-
Liczniki odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu

Z potworem u psychologa.

W piątek nadszedł kolejny termin wizyty u pani psycholog z Mańkowymi problemami szkolnymi. Niestety, takie są terminy na NFZ i cóż poradzić. Doszłam jednak do wniosku, że moje niezadowolenie z metody oraz oczekiwania względem jakiejkolwiek pomocy, zmuszą mnie do skorzystania w przyszłości z prywatnej porady.

Tak więc córka wiedziała od dawna, że idziemy dokończyć badania i że wizyta ma też związek z jej awersją szkolną. Wszystko było ok do czasu pojawienia się w poczekalni. - A w ogóle to po co tu przyszłyśmy? - zapytała udając głupa. Po wyjaśnieniu skwitowała, że przecież ona ostatnio już chodzi do szkoły więc po co ten cyrk... Fakt, ostatnie dwa tygodnie jakoś przeszły gładko bez nieobecności, ale jeszcze niedawno absencja była średnio raz w tygodniu. Bez większego uzasadnienia. Boli noga, brzuch, pięta, za zimno, zbyt wietrznie, za mało jedzenia, za mało słońca i takie tam powody.

Tak więc weszłam do gabinetu i zaczęłam mówić czego oczekuję i jak wygląda ostatnio nasza sytuacja. Na co pani psycholog spytała dlaczego zostawiłam córkę w poczekalni, czy mam coś przed nią do ukrycia? Po chwili więc zaprosiłam Manię do środka, a ona usiadła na krześle... tyłem do nas i strzeliła focha. Potem wszystko zwróciło się przeciwko mnie. Mogę się założyć, że córka będzie wspominać, że matka zabierała ją do jakiegoś durnego psychologa. Mania zaczęła ryczeć, potem usiadła mi na kolana i przytulała się. Ona nie chce tu być, ona chce do domu. Pani psycholog zdziwiona zachowaniem córki powiedziała, że ona by nie pozwoliła na takie zachowanie, że dziecko ma zejść z kolan (?) Potem rozpoczęła testy, których Mania w ogóle nie chciała robić. Ostentacyjnie odmówiła współpracy, a psycholog stwierdziła, że takie zachowanie nadaje się na konsultację psychiatryczną (?) Z czasem jednak córka zaczęła rozwiązywać testy, bo ja ją do tego namówiłam. Psycholog nie miała żadnego autorytetu. Po przepisaniu danego tekstu pani doktor stwierdziła, że mała nie jest dojrzała na czwartą klasę (?) i według niej zrobiłam błąd puszczając ją w wieku sześciu lat do pierwszej klasy.

Cała wizyta skończyła się zagadkowo. Bo ani ja nie uzyskałam odpowiedzi na dręczące mnie pytania: czy to bunt nastolatka, czy to jakaś fobia szkolna, jak postępować z dzieckiem, czy karać, czy motywować, jak tłumaczyć, ani też psycholog nie wyznaczyła dalszych działań. Wyglądało na to jakby się sama w tym zagubiła i na siłę wpychała Manię w zaświadczenie o dysleksji dla świętego spokoju.

Mamy zapisać się na początek lipca w celu dalszej konsultacji, ale mnie juz odrzuca na samą myśl. Nie było nici porozumienia między mną, Manią i psychologiem. W sumie to zaczęłam myśleć jak córka, że po co w ogóle to ciągniemy, ale stwierdziłam, że skoro coś blokuje moje dziecko przed chodzeniem do szkoły to trzeba to wybadać.

Nie wiem czy zdecyduje się na tą lipcową wizytę.

W każdym razie kiedy wyszłyśmy z poradni moje dziecko jakby dostało skrzydeł. Wzięła mnie pod rękę, poszłyśmy na ciuchy (uwaga: wydałam 60 zł na 10 sztuk bluzek dla siebie, Mani i Szanownego, kilka par spodni ;-) wszystko po 6 zł) a potem w domu nie widziałam już u niej żadnego smutku.

Dziś mimo chłodu normalnie pojechała rowerem do szkoły.

poniedziałek, 16 maja 2016, sokramka
Komentarze
2016/05/16 12:19:55
Jakaś głupia baba. Serio. Nie chodźcie do niej więcej. Nigdy nie zrozumiem dlaczego dziećmi decydują się zajmować ludzie, którzy dzieci nie lubią i nie mają za grosz podejścia. Ona by nie pozwoliła? To co by zrobiła? I co jej kolana przeszkadzają? Głupia i tyle.
-
2016/05/16 13:45:04
Dokładnie, baba durna. Kiepskich psychologów jest tyle samo, co niekiepskich, a Wam się ewidentnie trafił fatalny.
-
2016/05/16 21:39:39
Nie chodź tam już. Więcej ta baba zaszkodzić może, niż pomóc. Ale sprawy nie zostawiaj. Może trzeba gdzieś indziej iść. No chyba, że nastąpiła trwała poprawa.
-
2016/05/18 19:42:18
Dziwna psycholog. Też bym unikała tej konkretnej.
-
2017/10/17 09:54:29
Wielkopolski Instytut Psychoterapii (wip-poznan.pl/psychoterapia) wyleczył moją córkę. Zawsze będę im za to wdzięczny. Warto skorzystać z ich pomocy!