Chyba lepiej być samemu, ale z drugiej znów strony kiedy ma się tak liczną rodzinę wciąż coś się dzieje. Nie wiadomo co lepsze aby móc z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że jest się szczęśliwym :-
Liczniki odwiedzin
Blog > Komentarze do wpisu

Zaległości.

Witaj nowy 2018 roku! 

Od września 2017 wśród moich tworów pojawiło się wiele nowych. Starałam się wrzucać regularnie na Insta, ale teraz sobie uświadomiłam, że nie wszystko. W czasie jesiennych wieczorów oraz weekendów wolnych od służbowej pracy, powstawały rękawiczki dla mnie i nie tylko oraz inne, różne dziwoty ;-)

Rękawiczek z pięcioma palcami nauczyłam się robić szybko i prędko tę umiejętność wykorzystałam robiąc komplet dla siebie: 

Oraz dla Pierworodnego:

Powstały też rękawiczki z jednym palcem dla znajomej "na zamówienie". 

Nie lubię robić na zlecenie, bo strasznie się stresuję, że produkt nie będzie spełniał oczekiwań zamawiającego, ale koleżanka była bardzo wyrozumiała i zakazała mi się denerwować ;-) Powiedziała, że z dumą będzie nosić to, co wydziergam.

W grudniu zaczęłam szaleć ze świątecznymi ozdobami. Powstał Mikołajek, który wyjechał do UK, do koleżanki, która będzie niedługo mamą. Mikuś ma jeszcze złotą klamrę na pasku, ale zdjęcie zrobiłam przed wymyśleniem tego ozdobnika ;-) 

Jak szaleć to szaleć i na tzw. "rozdawnictwo" udziergałam podkładki pod kubki, które rozdałam koleżankom w starej pracy na pożegnanie oraz wysłałam koledze mieszkającemu w UK. 

Koleżanka, o której wspomniałam - ta z UK, będzie mamą, a więc wraz z Mikusiem posłałam jej buciki dla noworodka. O takie: 

Zdjęcie nie oddaje całej słodkości tych pantofelków, bo aparat zamiast złapać ostrość bucików wolał upajać się naturą w tle :-P

Na bazie wzoru na buciki już w tym roku wyprodukowałam następne, dla młodego mężczyzny, który niebawem pojawi się na świecie:

Rosyjskie strony internetowe oraz ichnie filmiki na YT zawierają wiele pożytecznych instrukcji oraz wzorów ;-)

Nie byłabym sobą gdybym nie pochwaliła się Szanownym! On także produkował, ale w swoim zakresie robótek ręcznych. Powstał piec do centralnego na olej opałowy (chcemy przyoszczędzić gazu) oraz domek na rowery i sprzęt podwórkowy:

A koty się lenią i cieszą nasze oczy swoim beztroskim zachowaniem:

Wszystkiego najlepszego na co czekacie w nowym, 2018 roku!

:-*

sobota, 06 stycznia 2018, sokramka
Komentarze
2018/01/07 11:14:25
Dzierganie - prima sort! Jesteś Wielka!!
Pozdrowaśki w Nowym Roku:))
-
2018/01/07 12:04:17
Adelmelua z wzajemnością!
Oby nam się w nowym roku żadne szyszki ani książątka pod nogami nie plątały ;-)
-
2018/01/08 08:10:24
:))))
-
2018/01/08 12:45:12
Ależ to twórcze :)
-
2018/01/09 09:17:39
super prace! masz rację, rosyjskie tutorale są świetne i jest ich skolka ugodno :) odnośnie oszczędzania gazu polecam sterowanie inteligentne - u nas mąż założył przed sezonem grzewczym i teraz możemy ustawiać temperaturę indywidualnie dla każdego pomieszczenia i co najlepsze można zrobić to za pomocą telefonu. kiedy w domu nie było nikogo przez 2 dni obniżyliśmy temp (koty pewnie nie były zadowolone ale one w futrach chodzą) a przed powrotem ponownie przywróciliśmy ustawienia. Świetne, bo nie trzeba nikogo o nic prosić i nie wraca się do wychłodzonego domu.
-
2018/01/09 16:40:05
Ale jesteś zdolna, podziwiam! Wszystkiego dobrego przez cały 2018 rok!
-
2018/01/09 21:01:12
lidka1810: dziękuję za wszelkie wsparcie doradcze, ale niestety chyba w naszym przypadku się nie sprawdzi :-/ Mieszkamy bowiem w bardzo nieekonomicznym domu, który zbudowany został jeszcze przed II wojną. Ściany są nieocieplone (to jest moje niezrealizowane do tej pory marzenie, choć dom nigdy nie będzie mój, ale jednak w jakichś warunkach trza mieszkać ;-)), podłoga jest drewniana, piwnica nieotynkowana. Wszelkie ciepło ucieka gdzie się da. No, może prócz okien, które parę lat temu wymieniłam będąc pracownikiem budowlanki ;-) Dlatego szukamy rozwiązań alternatywnych - dogrzewających.
Pozdrawiam Cię!
krystynkar1: dziękuję za miłe słowo! Dla Ciebie również serdeczności!
-
2018/01/18 10:11:52
rozumiem, nasz dom ma 120 lat i dopiero od ponad 10 ma ocieplone i zaizolowane podłogi, no ale jest cały z drewna z dodatkową izolacją :))) gaz oszczędzam paląc w kominku.